Czy budzić Dziecko na nocne karmienie? A jeśli tak, to kiedy?

Konieczność budzenia Dziecka w nocy do karmienia jest uzależniona i wynika wprost z jego: wieku, wagi i ogólnego stanu zdrowia.

Większość noworodków traci część swojej urodzeniowej masy ciała w ciągu kilku pierwszych dni po urodzeniu. Dopóki Twój noworodek nie odzyska tych utraconych dekagramów, należy karmić jego bądź ją bardzo często. Szczególnie, gdy śpi ponad cztery godziny bez przerwy.

Gdy już Dziecko odzyska te utracone kilogramy, i przekroczy swoją wagę urodzeniową, nie ma w zasadzie wskazań (innych niż wynikające ze stanu zdrowia) by kontynuować wybudzanie na karmienie. Można wtedy czekać aż Dziecko samo się obudzi.

Większość noworodków wymaga od ośmiu do dwunastu karmień dziennie – mniej więcej jednego co dwie do trzech godzin. Choć budzenie śpiocha może wydawać się nienajlepszym pomysłem, częste karmienie jest ważne z dwóch powodów:

  • Płacz jest bardzo późną oznaką głodu. Im szybciej zaczniesz karmienie, tym mniejsze będziesz mieć kłopoty z uspokojeniem rozgniewanego obywatela. Wczesne oznaki głodu to wiercenie się, niepokój, ruchy ssania i poruszanie ustami.
  • Częste karmienie pomaga ruszyć laktacji. Jeśli zamierzasz karmić piersią, częste karmienie pomoże organizmowi wejść w rytm tworzenia pokarmu.

Pamiętaj, że przedwcześnie urodzone Dzieci mają specjalne potrzeby żywieniowe. Mogą też nie umieć okazać swojego głodu tak dobrze, jak noworodki urodzone o czasie. Jeśli twój Maluszek urodził się przed terminem, lub masz jakiekolwiek inne niepokoje związane z jedzeniem lub przybieraniem na wadze Dziecka, nie wahaj się zapytać pediatry.

Zostaw komentarz

0
Tulik

Bądź na bieżąco

Pani w ciazy z widocznym brzuchem patrzy na rozlozone przed nia jedzenie

Uruchamiamy kolejną szwalnię

żeby realizować zamówienia w jeden dzień roboczy.

 

Zamów melanżowy Tulik

taniej o 20 PLN

wysyłka do 24.06

 

Promocja nie obejmuje produktów przecenionych innymi promocjami, nie łączy się z innymi promocjami i trwa do wyczerpania zapasów.