Zanim zapoznasz się z najczęściej zadawanymi pytaniami na temat otulaczy Tulik i otulania niemowląt, przeczytaj poniższe zasady dotyczące bezpiecznego używania otulaczy Tulik.

Ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa

Tulik zaprojektowaliśmy tak, by zwiększało komfort życia rodziców i dzieci, a także bezpieczeństwo tych ostatnich. By jednak w pełni korzystać ze wszystkich zalet Tulika, należy przestrzegać następujących zasad bezpieczeństwa:

  • Zawsze kieruj się naszymi wskazaniami, dotyczącymi rozmiaru produktu. Nie pomijaj żadnego z rozmiarów.
  • Tulik powinien być zamawiany tak, by zgadzała się waga dziecka, nie wiek ani długość ciała.
  • Przewracanie się dziecka z pleców na brzuch to czas, w którym należy zaprzestać korzystania z Tulika. Jeśli Twoje dziecko się turla, oznacza to, że wyrosło z otulacza Tulik.
  • Jeśli układasz dziecko do snu, zawsze kładź je na plecach.
  • Jeśli zachodzi taka potrzeba, możesz zmienić rozmiar otworu szyjnego. Wykonaj następujące działania:
    • Rozciągnij kołnierzyk przed użyciem,
    • Pozostaw zamek błyskawiczny opuszczony o ok. 1,5 centymetra.
  • W temperaturze pokojowej nie zachodzi konieczność zbyt ciepłego ubierania dziecka. Z reguły wystarczy, że pod Tulikiem znajduje się jedna warstwa. Dziecko nie powinno wydawać się zbyt gorące ani chłodne, gdy je dotykasz.
  • Nie używaj Tulika na zbyt małych noworodkach.
  • Nie doprowadzaj do sytuacji, w której materiał przykrywa buzię lub nos dziecka.

Pytania i odpowiedzi

1. Czemu służy otulanie dziecka?

Otulanie stosujemy z różnych powodów. Najistotniejszym z nich jest powstrzymywanie niekontrolowanych odruchów, które wynikają z niedostatecznie rozwiniętego systemu nerwowego. Większość dzieci przestaje mieć odruch wzdrygnięcia w okolicy szóstego miesiąca życia; wtedy też mogą spać spokojnie z uwolnionymi rękoma.

Inne powody, dla których otulamy dzieci, to zwiększanie ich komfortu i spokoju. Po dziewięciu miesiącach spędzonych w brzuchu mamy świat jest chłodny i nieprzyjazny, i właśnie dlatego Tulik – który skutecznie otulając, delikatnie przyciska ręce i nogi do korpusu – pozwalam im na chwilę wrócić do najbezpieczniejszego miejsca, jakie znają. To nie tylko je uspokaja, ale także sprawia, ze śpią spokojnie i długo.

I wreszcie powód trzeci, nie mniej ważny: to kontakt dłoni z twarzą. Dzieci, których ruchy są dalekie od skoordynowanych, chaotycznie machają rękoma, próbując włożyć je do buzi – zwłaszcza, gdy płaczą lub są zmęczone. To rodzi dwie konsekwencje. Pierwsza – to duża szansa na podrapanie się na buzi; druga, to ciągłe wybudzanie się i szukanie piersi po kazdym dotknięciu w policzek. To i męczące, i frustrujące dla dziecka. Tulik eliminuje oba problemy skuteczniej, niż jakiekolwiek inne rozwiązanie.

2. Jakie są fakty o Tuliku?

Zebraliśmy wszystkie informacje, o które pytają Klienci na całym świecie. Oto one:

  • Tulik służy wyłącznie do spania na plecach – w pozycji zalecanej przez pediatrów.
  • Tulik proponujemy w wielu wariantach i kilku rozmiarach, dopasowanych do wagi dziecka..
  • Tulik nie krępuje ruchów. Dopuszcza sporą wolność, ale gdy ruch ustaje, wraca do pozycji otulającej.
  • Rozmiary należy dopierać ze względu na wagę dziecka, nie jego długość czy wiek.
  • Przewracanie się na brzuch to moment, w którym należy zaprzestać otulania.
  • Otulone dziecko powinno zawsze leżeć na plecach.
  • Produkty Tulik są wytwarzane zgodnie z zasadami ekologii, tak, by były całkowicie bezpieczne dla dzieci. Wybrane modele są wykonywane z materiałów o certyfikowanym pochodzeniu organicznym.

3. Jak długo można dziecko otulać?

Każde dziecko wymaga otulania przez różny czas. Z reguły można je skończyć pomiędzy trzecim a dziewiątym miesiącu życia. Zdecydowana większość dzieci wymaga otulania do co najmniej szóstego miesiąca.

4. Czy produkty Tulik spełniają wymogi bezpieczeństwa?

Oczywiście. Sprawdziliśmy je zarówno w warunkach szpitalnych, jak i domowych.

5. Co zrobić, gdy otulane dziecko płacze?

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że płacz nie oznacza, ze dziecko nie lubi otulania. Zwróć uwagę, jak “zajęte” są jego ręce i nogi! Otulenie pomaga dziecku szybciej osiągnąć spokój, poczucie bezpieczeństwa i panowania nad sytuacją. Najlepsze rezultaty daje otulanie od pierwszego dnia po narodzeniu! To sprawi, że przejście z macicy do życia na naszym świecie będzie najmniej stresujące.

6. Czy otulanie Tulikiem powoduje dysplazję stawów biodrowych?

Wręcz przeciwnie. Tradycyjne koce, ciasne związywanie noworodków i niemowląt unieruchamia im nogi, sprawiając, ze stawy długo utrzymują jedną pozycję. Tulik daje komfort ruchu połączony z otuleniem. Oznacza to, że nie zwiększa ryzyka wystąpienia dysplazji, a znacznie je zmniejsza, jeśli stosowane były do tej pory koce lub ciasne kokony.

7. Jak przyzwyczaić dziecko do otulacza Tulik, jeśli od urodzenia było owijane ciasnym kocykiem?

Aby przestawić dziecko z tradycyjnego koca otulającego, becika, można wykorzystać jedną z dwóch sprawdzonych przez nas metod: albo zacząć korzystanie z Tulika od drzemek w trakcie dnia, albo obwiązywać Tulika dotychczasowym kocykiem, i zdejmować go, gdy dziecko zaśnie. W tym drugim przypadku należy zwrócić szczególną uwagę na utrzymanie odpowiedniej temperatury ciała – dziecko nie może się przegrzewać!

Warto pamiętać, że dzieci, zupełnie jak ich rodzice, to stworzenia pełne przyzwyczajeń. Zmiana w ich codziennych rutynach, tak ważnych jak te związane ze snem, może wywołać niezadowolenie. Dlatego nie można się poddawać, jeśli przez pierwszych kilka nocy spotkacie się z oporem.

8. Moje dziecko ma grubą szyję. Czy mogę powiększyć rozmiar otworu na szyję w otulaczu Tulik?

Oczywiście. Opuść suwak o 1,5 centymetra. Lub rozciągnij kołnierz przed założeniem Tulika.

9. Czym Tulik różni się od zwykłych becików i kocyków?

Tulik pozwala dziecku na wolność ruchów, podczas gdy jednocześnie zapewnia doskonałe otulenie. To z kolei przekłada się na świetny przepływ krwi oraz poprawia rozwój zdolności ruchowych. Po co ciasno otulać dziecko, jeśli tego nie potrzebuje? Szczególnie, że celem otulenia powinno być ograniczenie ruchów ramion oraz zwiększenie poczucia bezpieczeństwa. Tulik realizuje oba te cele.

Dzieci śpią średnio 10-12 godzin dziennie, gdy wyjdą z etapu noworodka. Jeśli miałyby być ciasno związane przez połowę dnia, podczas snu, z pewnością odbiłoby się to negatywnie na ich zdrowiu – zdolnościach ruchowych, krążeniu krwi. Zachodzi także niebezpieczeństwo pojawienia się dysplazji biodrowej! Zresztą – wyobraź sobie te wszystkie naturalne ruchy, których byłyby pozbawione.

Ponadto, Tulik to nie koc, co oznacza, że nie zakryje twarzy, nie zachodzi ryzyko uduszenia się dziecka, a przede wszystkim – dziecko się nie przegrzeje. A to oznacza jedno – większe bezpieczeństwo.

10. Czy mogę zwrócić i/lub wymienić kupione Tulik?

Honorujemy zwroty zgodne z prawem i Regulaminem Sklepu. Wymiany towaru nieotwartego należy uzgadniać z nami telefonicznie lub e-mailem.

11. Czy otulanie może być niebezpieczne?

Tak. Rodzice, którzy nie wiedza, jak poprawnie otulać dziecko, są pewnym czynnikiem ryzyka – jeśli używają ciasnych kocyków, becików, modnych i stosowanych od lat. Powiedzmy sobie szczerze, te rozwiązania rodem z XVI wieku powinny odejść do muzeum. Wywołują one trudności z oddychaniem, dysplazję biodrową, pogarszają krążenie krwi i upośledzają czynności rozwojowe w zakresie ruchowym.

O tym wszystkim myśleliśmy, projektując otulacze Tulik. Rozciągliwa w cztery strony tkanina sprawia, że wspomniane zagrożenia nie istnieją w przypadku naszego produktu! Ponadto, znacznie zmniejsza się ryzyko przegrzania dziecka, co jest czynnikiem ryzyka w Zespole Nagłej Smierci Łóżeczkowej.

12. Jak odzwyczaić dziecko od otulania?

Odzwyczajanie może być trudne zarówno dla dzieci, jak i rodziców – przez pierwszych kilka nocy. Mamy na to jednak sprawdzony sposób. Zacznij od zaprzestania otulania dziecka podczas drzemek. To pozwoli mu poczuć więcej wolności w przyjemniejszej porze dnia. Noc jest cięższa, bo każdy jest zmęczony i spodziewa się spokojnego snu.

Możesz ubrać dziecko w jego otulacz Tulik i odpinać suwak codziennie o kilka centymetrów, tak, by mogło się nauczyć nowozdobytej wolności i przyzwyczaić się do ruchów ramion.

13. Czy Tulik można używać podczas karmienia piersią?

Oczywiście, tymbardziej, że Tulik powstrzymuje wędrujące rączki dziecka, czyniąc proces łatwiejszym. Zapakowane w Tulik dziecko nie będzie chwytało Cię za włosy, ani ściągało łańcuszka z szyi.

14. Kiedy najlepiej otulać dziecko?

Najlepiej ubierać dziecko w Tulik, kiedy jest spokojne i zrelaksowane. Ale dziecko płaczące można szybko uspokoić w otuleniu.

15. Czy tkanina oddycha?

Tak, Tulik wykonaliśmy z 95% bawełny, która jest lekka niczym t-shirt. Z tego względu w chłodniejsze wieczory może się przydać warstwa ubrania pod naszym otulaczem; w dni cieplejsze wystarczy sama pielucha.

16. Czy mogę zamówić większy rozmiar Tulik dla mojego noworodka, a potem pozwolić mu do niego dorosnąć?

W żadnym wypadku. Rozmiar “Duże dziecko” nie został zaprojektowany dla noworodków. Jeśli ubierzesz mniejsze dziecko w większy rozmiar, otulanie nie będzie skuteczne i nie odniesiesz żadnej korzyści; Twoje noce będą wciąż nieprzespane.

17. Tulik wygląda na zbyt mały! Jak moje dziecko się w nie zmieści?

Otulacze Tulik są specjalnie tak wykonane, żeby wygladały na mniejsze niż są w rzeczywistości. Specjalny rozciągliwy materiał, udający macicę, otula i delikatnie uciska dziecko. Jak tylko Twój syn bądź córka znajdą się w Tuliku, zobaczysz, że mają mnóstwo miejsca na rozprostowanie kości.

0
Tulik

Bądź na bieżąco

-20%

na Tuliki

w rozmiarze "noworodek"

Promocja trwa do wyczerpania asortymentu promocyjnego

i obowiązuje na otulacze Tulik® w wersji klasycznej w rozmiarze noworodek.

było

jest

159,-

129,-

0
Years
:
0
Months
:
0
Dni
:
0
Godz
:
0
Min
:
0
Sek